Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Dostawczak na minuty jak wynająć?

24 maja 2021 dostawczak na minuty


Często zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebne jest auto dostawcze, żeby przewieźć coś dużego. Niestety samochody osobowe są niezbyt pojemne, a zakup nowego auta jest często za dużym kosztem.

Jak wynająć auto dostawcze na minuty?

Dostawczak na minuty jest świetną alternatywą, ponieważ umożliwia wynajęcie pojazdu na określony czas. Początkowo usługa została wprowadzona w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu, jednak wraz z upływem czasu staje się to coraz popularniejsze w innych dużych miastach. Samochód można wypożyczyć nawet w kilka minut przy użyciu specjalnej aplikacji zainstalowanej w telefonie. Cennik jest oczywiście przejrzysty i wszystko zależy od liczby przejechanych kilometrów. Stawka jest w dużej mierze uzależniona od długości wynajmu. Warto zauważyć, że ubezpieczenie, paliwo oraz koszty techniczne są już wliczane do ceny całkowitej. Największym zainteresowaniem z takich aut cieszą się Fiaty Ducato oraz Volkswageny Craftery. Wynajem auta dostawczego jest niezwykle prosty i przypomina w pewnym stopniu wypożyczenie samochodu osobowego na minuty. Dzięki aplikacji można zlokalizować pojazdy, które znajdują się w pobliżu. Po wykonaniu rezerwacji auta masz 15 minut, żeby do niego dotrzeć. Taka aplikacja jest już dostępna na iOS oraz Google Play, czyli jednakowo na systemy App Store oraz Android. Nie musisz podpisywać żadnych dokumentów podczas rejestracji.

Zalety dostawczaka

Niezbędne dokumenty to jedynie karta płatnicza, prawo jazdy kategorii B oraz oczywiście smartfon z dostępem do internetu. Marka odpowiedzialna za dostawczaki na minutę jest jednym z pionierów na rynku. W Polsce takie usługi miały swój debiut w październiku 2018 roku. Alternatywą dla CityBee jest Traficar, który również oferuje wynajem samochodów osobowych za pomocą aplikacji. Ich usługa jest efektem współpracy sieci sklepów meblowych IKEA oraz spółki Traficar. Już we wrześniu 2017 roku pojawiły się w Krakowie pierwsze samochody dostawcze i niemal od razu zdobyły duże zainteresowanie. Warto zwrócić uwagę, że w obecnych czasach ludzie zmieniają miejsca zamieszkania dosyć często. Niestety nie wszyscy posiadają duże samochody dostawcze, dlatego przeprowadzki stanowią poważny problem. Zakup nowego dostawczaka jest niestety dużym wydatkiem i stosunkowo niewiele osób może sobie na to pozwolić. Warto zwrócić uwagę, że wiele osób wynajmuje auta dostawcze w celu prowadzenia biznesu. Firmy przeprowadzkowe zazwyczaj posiadają własną flotę pojazdów, ale istnieją od tej zasady wyjątki. Dostawczki na minutę sukcesywnie wprowadzane są w całej Polsce.

Finansowanie samochodów

Redakcja promnice.com.pl

promnice.com.pl – blog ogólnotematyczny. Publikujemy artykuły z zakresu biznesu, domu, motoryzacji, urody, lifestyle i wiele innych. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Finansowanie samochodów
wycena aut online
ranking aut rodzinnych

Jesteś zainteresowany reklamą?