Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Farba tablicowa – inspiracje, gdzie można ją wykorzystać

27 kwietnia 2021 farba tablicowa inspiracje


Farba tablicowa jest uwielbiana przez rodziców, których dzieci lubią rysować po ścianach. Szczególnie, że jeszcze nie tak dawno temu, twórcze dzieło dziecka na ścianie związane było z koniecznością odmalowania całego pomieszczenia. Na pomoc przychodzi nam jednak farba tablicowa, dzięki której nawet w sytuacji, w której maluch pomaluje ściany, zmycie rysunków będzie banalnie proste. Farba tablicowa umożliwia pisanie po niej kredą oraz w przypadku niektórych produktów nawet przyczepianie magnesów. Co ważne, w sklepach znajdziemy różne kolory tego typu farb, nie musimy ograniczać się jedynie do czerni.

Charakterystyka farby tablicowej

Dzięki zastosowaniu farby tablicowej mamy możliwość uzyskania na dowolnej powierzchni efektu szkolnej tablicy. W efekcie możemy po danej powierzchni pisać kredą, przyczepiać do niej grafiki za pomocą magnesów lub wykorzystać ją jako tablicę na notatki i zdjęcia. W przeciwieństwie do tradycyjnej farby jest ona bardzo gęsta, dzięki czemu doskonale kryje powierzchnię. Zazwyczaj wystarczą maksymalnie dwie warstwy, aby całkowicie pokryć np. ścianę. Co ważne ten rodzaj farby jest również całkowicie wodoodporny, a co za tym idzie, nie uszkodzimy jej powłoki, myjąc ją wilgotną ściereczką.

Gdzie można wykorzystać farbę tablicową

Tak naprawdę jedynie nasza wyobraźnia ogranicza nas w kontekście tego, gdzie i w jaki sposób możemy wykorzystać farbę tablicową. Z powodzeniem sprawdzi się ona na wielu powierzchniach bez względu na to, czy będzie to tradycyjnie ściana, czy drewno, albo nawet ceramiczne płytki. Dzięki niej możemy całkowicie odmienić stare drzwi, czy meble oraz łazienkę i kuchnię. Co ważne, nie musimy ograniczyć się jedynie do czarnego koloru farby tablicowej. W sklepach znajdziemy całą gamę kolorystyczną tego produktu. Bez problemu dobierzemy odpowiedni odcień fioletu, szarości czy nawet butelkowej zieleni, która ostatnio króluje we wnętrzach.

Farba tablicowa inspiracje

Ponieważ farbę tablicową możemy wykorzystać w praktycznie wszystkich pomieszczeniach, świetnie sprawdzi się ona również w kuchni. Dzięki zastosowaniu jej na ścianie może ona przeistoczyć się w nasz domowy notatnik, na którym będziemy zapisywali najważniejsze informacje dotyczące naszej rodziny, takie jak na przykład lista zakupów, czy termin wizyty u lekarza.

Kolejnym pomieszczeniem, gdzie fantastycznie sprawdzi się farba tablicowa, jest oczywiście pokój dziecka. Ściana pomalowana w ten sposób pozwoli małemu artyście na rozwinięcie swojej kreatywności.

Farba tablicową możemy zostać zastosowana także w salonie, jako element dekoracyjny. Świetnie sprawdzi się jako tło do powieszenia ciekawych plakatów lub grafik naszego ulubionego artysty.

Finansowanie samochodów

Redakcja promnice.com.pl

promnice.com.pl – blog ogólnotematyczny. Publikujemy artykuły z zakresu biznesu, domu, motoryzacji, urody, lifestyle i wiele innych. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym są akumulatory LifePO4?
przedsionek aranżacje
urządzanie mieszkania

Jesteś zainteresowany reklamą?