Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Jak wycenić auto online?

28 maja 2021 wycena aut online


Zanim dokonamy zakupu bądź sprzedaży danego auta, warto wziąć pod uwagę pewną rzecz. Mowa tutaj o wycenie auta online. W tym momencie z pewnością nasuwa się pytanie, dlaczego jest ona taka priorytetowa oraz jak mają się sprawy w przypadku samochodów nowych i używanych? Dlatego, zanim podejmiemy się wyceny, powinniśmy odpowiedzieć sobie na te pytania.

Czym jest wycena samochodu?

Krótko mówiąc, jest to po prostu właściwe oraz staranne wyliczenie wartości określonego samochodu. Postępując w ten sposób, uchronimy się przed przepłaceniem bądź otrzymaniem zbyt mało pieniędzy od kupującego. Warto wspomnieć, że wycenę powinien zabrać się specjalista, który zna się na takich rzeczach, ponieważ cały proces jest dość skomplikowany. Zwłaszcza jeśli do gry wchodzą auta używane lub po kolizji. Dlatego wycena aut online nie powinna być wykonywana przed osobę, która nie ma odpowiednich umiejętności.

Wycena auta online przy pomocy Eurotax

Eurotax to katalog, gdzie wycena aut jest aktualizowana każdego miesiąca. Ocena wartości samochodów jest naprawdę dokładna. Mamy do czynienia z dosyć dużą bazą danych. Istnieje możliwość dokonania wyceny podczas likwidacji szkody bądź w sytuacji podpisywania umowy ubezpieczenia. W ten sposób również możemy upewnić się, czy dana cena auta naprawdę odpowiada wartościom szacunkowym. Warto pamiętać, że przy wycenie bardzo ważny jest przebieg. Jeśli nasz samochód ma ponadnormatywne zużycie albo zniszczone elementy to wycena może być zupełnie inna niż ta sugerowana przez Eurotax. Jeżeli w pojeździe zamontowano nową instalację gazową lub auto było tuningowane, wtedy cena również może się różnić.

W jaki sposób możemy dokonać wyceny naszego samochodu?

Musimy pamiętać, że wycena naszego auta nie będzie taka prosta. Trzeba będzie wziąć pod uwagę wiele elementów. Może zdarzyć się tak, że cenę przeszacujemy lub nie doszacujemy. Przede wszystkim musimy zastanowić się nad rocznikiem, przebiegiem oraz stanem zużycia poszczególnych elementów.
Oprócz tego warto wiedzieć, że opinia specjalisty mechanika wpływa na decydującą cenę, jaką możemy za dany pojazd otrzymać. Dodatkowo im mniejszy przebieg, tym lepszy. Dosyć często możemy się spotkać z przekręcaniem licznika pomimo kar i przepisów, które mają na celu wyeliminować ten proceder. Pamiętajmy także, że czasem na cenę danego auta może mieć również wpływ jego awaryjność. Wyposażenie danego samochodu, czyli klimatyzacja i inne akcesoria także mogą w niemały sposób zadecydować o wycenie pojazdu.

Finansowanie samochodów

Redakcja promnice.com.pl

promnice.com.pl – blog ogólnotematyczny. Publikujemy artykuły z zakresu biznesu, domu, motoryzacji, urody, lifestyle i wiele innych. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Finansowanie samochodów
wycena aut online
ranking aut rodzinnych

Jesteś zainteresowany reklamą?