Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jakie mają właściwości najlepsze witaminy?

17 maja 2021 najlepsze witaminy


Do prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych niezbędne są odpowiednie związki organiczne, czyli witaminy. Część z nich produkuje ludzki organizm, ale nie jest to ilość wystarczająca. Dlatego powinno się przyjmować pożywienie i napoje oraz dodatkowo preparaty dostępne w aptece, bogate w takie związki.

Jaki jest podział i rola witamin?

Najlepsze witaminy występują w tłuszczach oraz w wodzie znajdującej się w komórkach. Te pierwsze, czyli A, D, E, i K są jednak bardziej stabilne niż B i C. Nie ulegają dużym stratom w trakcie procesów technologicznych. Ale wszystkie łączy to, że spełniają bardzo ważne funkcje. Jakie? Sprawdźmy poniżej.

Witamina A przyczynia się bezpośrednio do wzrostu organizmu, a konkretniej tkanki nabłonkowej. Co więcej, ma właściwości przeciwzapalne i antynowotworowe. Z kolei D odpowiada za tworzenie zębów. Dzięki niej ciśnienie krwi jest odpowiednio regulowane, a skóra i włosy pozostają w dobrej kondycji. E zapobiega zakrzepom i rozpadowi krwinek czerwonych. Mocne kości zawdzięczamy natomiast witaminie K, która dodatkowo działa antybakteryjnie. Grupa witamin B umożliwia prawidłowe funkcjonowaniu układu nerwowego, układu sercowo-naczyniowego oraz pokarmowego. Jest jeszcze C. Ta witamina wpływa m.in. na zdrowy stan skóry, gojenie się ran oraz regulację ciśnienie krwi.

Idealny suplement

Znając już powyższy podział, warto zaopatrzyć się w odpowiedni suplement, który dostarczy organizmowi więcej aktywnych witamin każdego rodzaju (w odpowiednio dobranych dawkach) niż pożywienie. Idealny środek leczniczy powinien łatwo się wchłaniać. Jego jakość nie może budzić żadnych zastrzeżeń. Dzięki niemu wszystkie osoby, nie tylko aktywnie fizycznie, unikną groźnych niedoborów. Będą mieć bardziej odporny organizm (wzmocniony układ immunologiczny), a także dobrą pamięć, lepszą krzepliwość krwi i ostrość wzroku, silniejsze kości, mięśnie, włosy oraz paznokcie. Poczują przypływ energii i pozbędą się jednocześnie nadmiernego stresu.

Skutki niedoborów witamin

Uwaga! Na koniec warto wiedzieć, co ogólnie powoduje niedobór poszczególnych, odkrytych sto lat temu, witamin. Okazuje się, że pojawiają się wtedy różne, widoczne zaburzenia procesów metabolicznych, a także funkcjonowania wielu układów. Może dojść nawet do poważnej anemii, problemów z narządem wzroku oraz znacznego pogorszenia stanu skóry czy wspomnianych już włosów oraz paznokci. Pamiętajmy więc, aby przyjmować te niskocząsteczkowe związki organiczne, ale w odpowiednich ilościach.

Finansowanie samochodów

Redakcja promnice.com.pl

promnice.com.pl – blog ogólnotematyczny. Publikujemy artykuły z zakresu biznesu, domu, motoryzacji, urody, lifestyle i wiele innych. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

suplementy na regeneracje
dieta sportowca
maca właściwości

Jesteś zainteresowany reklamą?