Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Maca – właściwości wyjątkowej bulwy

23 maja 2021 maca właściwości


Maca (Lepidium meyeni) pochodzi z Andów w Peru i jest szczególnie bogata w składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy. Jej właściwości lecznicze są znane od ponad 2000 lat. Co sprawia, że ​​ta niepozorna bulwa jest tak wyjątkowa?

Dlaczego ​​maca to wyjątkowa bulwa?

Roślina rośnie na wysokości do 4400 metrów i dlatego jest narażona na ekstremalne warunki pogodowe. Na wyżynach Andów temperatury ulegają bardzo silnym wahaniom. Silne wiatry i intensywne promieniowanie słoneczne stanowią zagrożenie dla macy. To, że potrafi przeżyć w tych ekstremalnych warunkach, świadczy o jej sile. W bulwie gromadzą się cenne substancje, dzięki którym jest zdolna do wzrostu.
Inkowie wierzyli, że ta wytrzymałość rośliny przechodzi również na ludzi, który ją spożywają.

Maca właściwości

W peruwiańskiej medycynie naturalnej korzeń macy jest znany ze swoich właściwości i jest powszechnie stosowany. Jednym z powodów jest wysoka zawartość witamin i mikroelementów. Bulwy zawierają między innymi: żelazo, mangan, jod, cynk, siarkę, miedź i wapń. Ponadto są bogate w witaminy B2, B5, witaminą C i niacynę.
Maca ma znacznie więcej składników odżywczych niż wiele innych roślin. Suszone bulwy zawierają około 15% białka i dużą ilość niezbędnych aminokwasów i kwasów tłuszczowych omega-3.
Te energetyczne bulwy przyspieszają metabolizm i zawierają przeciwutleniacze. Antyoksydanty zmniejszają stres oksydacyjny w organizmie, który przyczynia się do wielu chorób.

Co daje spożywanie macy?

Maca ma działanie pobudzające ciało i umysł. Bulwa jest zatem praktycznym substytutem kawy i środkiem pobudzającym. Stymuluje i poprawia percepcję.
Ma wpływ na regulację hormonów – zapobiega zachwianiu równowagi hormonalnej.
Maca jest idealna dla osób, które cierpią z powodu przepracowania, napięcia, stresu lub spadku wydajności. Działa rewitalizująco i stymulująco na organizm, poza tym koi nerwy.
Jest też naturalnym substytutem Viagry, wiele osób stosuje ją jako afrodyzjak.

Maca w sporcie

Maca ma znaczący wpływ na poprawę wyników w sporcie, pomaga zwiększyć wytrzymałość i siłę. Bulwa jest ceniona przez sportowców jako suplement diety, ponieważ zawiera wiele ważnych składników odżywczych, takich jak minerały, niezbędne aminokwasy i kwasy tłuszczowe omega-3, które są niezbędne w sporcie.
Maca wpływa na lepsze krążenie, a tym samym na poprawę wydolności podczas uprawiania sportu i regeneracji po treningu.
Jest szczególnie popularna wśród kulturystów i osób, które uprawiają sporty wyczynowe.
Udowodniono, że maca jest niezwykle skuteczna jako naturalny i zdrowy zamiennik sterydów.

Finansowanie samochodów

Redakcja promnice.com.pl

promnice.com.pl – blog ogólnotematyczny. Publikujemy artykuły z zakresu biznesu, domu, motoryzacji, urody, lifestyle i wiele innych. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

suplementy na regeneracje
dieta sportowca
maca właściwości

Jesteś zainteresowany reklamą?