Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Manicure japoński – czym się charakteryzuje?

8 września 2021 manicure japoński


Osoby interesujące się urodą, tym jak można o siebie dbać, bez wątpienia słyszały już coś na temat manicure japońskiego. Ten manicure staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju. To sposób zdobienia paznokci, który podkreśla ich naturalne piękno. Nie ma nic wspólnego z hybrydami, paznokciami żelowymi lub tytanowymi.

Czym charakteryzuje się manicure japoński?

Manicure japoński to bardziej sposób dbania o paznokcie niż ich zdobienia. To pierwsza różnica, która tak naprawdę w istotny sposób odróżnia ten manicure od innych sposobów dbania o paznokcie. Można wykonywać go w gabinetach kosmetycznych lub samemu w domu. Podczas pielęgnacji wykonuje się cały rytuał, dzięki któremu płytka pięknie i zdrowo wygląda. Jest świetnie nawilżona, ma delikatny połysk, naturalny kolor. Dlatego też w tym rodzaju manicure nie stosuje się do paznokci lakieru. Wciera się po prostu specjalne kosmetyki, które pielęgnują płytkę i skórki, ale nie barwią.

Dla kogo manicure japoński?

Kto będzie zadowolony z tego sposobu dbania o paznokcie? Bez wątpienia osoby, które lubią po prostu prostotę i minimalizm. Paznokcie w tym wydaniu wyglądają bardzo ładnie, na pewno subtelnie, delikatnie. Poza tym zdrowo. Osoby, które pracują w miejscach, w których ekscentryczny wizerunek nie ma szans, bez wątpienia wybiorą właśnie manicure w tym stylu.

Plusy manicure japońskiego

Subtelny, delikatny wygląd paznokci to jeden z plusów. Kolejny to ten, że wymieniany sposób pielęgnacji bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie paznokci. Nie da się ukryć, że hybrydy lub żele mocno obciążają płytkę. Po zrezygnowaniu z takiego manicure, paznokcie często są w opłakanym stanie i przez wiele miesięcy muszą być regenerowane. Jeśli wybierze się manicure japoński, będzie na odwrót. Z tygodnia na tydzień paznokcie będą coraz piękniejsze, silniejsze i zdrowsze. Ich długość nie będzie imponująca, ale właśnie o to w tym chodzi.

Gdzie zrobić manicure w tym stylu?

Na japoński manicure można wybrać się po prostu do dobrego salonu. Jest on dostępny w wielu punktach w Polsce, zarówno w dużych, jak i małych miastach. Można też kupić sobie zestaw do takiego manicure, a następnie wdrożyć się w jego wykonywanie w domu. Tak naprawdę nie jest to skomplikowana metoda, bez wątpienia znacznie łatwiejsza, niż na przykład hybrydy. Zwykle panie w ciągu kilku tygodni nabierają wprawy, wykonując następnie ten manicure dla siebie, swoich bliskich. Dodatkowo warto podkreślić, że tak o paznokcie mogą dbać nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Teraz każdy może mieć ładne, zadbane dłonie, które podkreślają jego wizerunek.

Finansowanie samochodów

Redakcja promnice.com.pl

promnice.com.pl – blog ogólnotematyczny. Publikujemy artykuły z zakresu biznesu, domu, motoryzacji, urody, lifestyle i wiele innych. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Makijaż rozświetlający
Perfumy o zapachu wanilii
manicure japoński

Jesteś zainteresowany reklamą?