manicure japoński
Uroda

Manicure japoński – czym się charakteryzuje?

Osoby interesujące się urodą, tym jak można o siebie dbać, bez wątpienia słyszały już coś na temat manicure japońskiego. Ten manicure staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju. To sposób zdobienia paznokci, który podkreśla ich naturalne piękno. Nie ma nic wspólnego z hybrydami, paznokciami żelowymi lub tytanowymi.

Czym charakteryzuje się manicure japoński?

Manicure japoński to bardziej sposób dbania o paznokcie niż ich zdobienia. To pierwsza różnica, która tak naprawdę w istotny sposób odróżnia ten manicure od innych sposobów dbania o paznokcie. Można wykonywać go w gabinetach kosmetycznych lub samemu w domu. Podczas pielęgnacji wykonuje się cały rytuał, dzięki któremu płytka pięknie i zdrowo wygląda. Jest świetnie nawilżona, ma delikatny połysk, naturalny kolor. Dlatego też w tym rodzaju manicure nie stosuje się do paznokci lakieru. Wciera się po prostu specjalne kosmetyki, które pielęgnują płytkę i skórki, ale nie barwią.

Dla kogo manicure japoński?

Kto będzie zadowolony z tego sposobu dbania o paznokcie? Bez wątpienia osoby, które lubią po prostu prostotę i minimalizm. Paznokcie w tym wydaniu wyglądają bardzo ładnie, na pewno subtelnie, delikatnie. Poza tym zdrowo. Osoby, które pracują w miejscach, w których ekscentryczny wizerunek nie ma szans, bez wątpienia wybiorą właśnie manicure w tym stylu.

Plusy manicure japońskiego

Subtelny, delikatny wygląd paznokci to jeden z plusów. Kolejny to ten, że wymieniany sposób pielęgnacji bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie paznokci. Nie da się ukryć, że hybrydy lub żele mocno obciążają płytkę. Po zrezygnowaniu z takiego manicure, paznokcie często są w opłakanym stanie i przez wiele miesięcy muszą być regenerowane. Jeśli wybierze się manicure japoński, będzie na odwrót. Z tygodnia na tydzień paznokcie będą coraz piękniejsze, silniejsze i zdrowsze. Ich długość nie będzie imponująca, ale właśnie o to w tym chodzi.

Gdzie zrobić manicure w tym stylu?

Na japoński manicure można wybrać się po prostu do dobrego salonu. Jest on dostępny w wielu punktach w Polsce, zarówno w dużych, jak i małych miastach. Można też kupić sobie zestaw do takiego manicure, a następnie wdrożyć się w jego wykonywanie w domu. Tak naprawdę nie jest to skomplikowana metoda, bez wątpienia znacznie łatwiejsza, niż na przykład hybrydy. Zwykle panie w ciągu kilku tygodni nabierają wprawy, wykonując następnie ten manicure dla siebie, swoich bliskich. Dodatkowo warto podkreślić, że tak o paznokcie mogą dbać nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Teraz każdy może mieć ładne, zadbane dłonie, które podkreślają jego wizerunek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *