Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Modne i popularne pierścionki zaręczynowe

7 marca 2022 Modne i popularne pierścionki zaręczynowe


Wiele osób zastanawia się, jaki wybrać pierścionek zaręczynowy. Warto zaznaczyć, że zaręczyny to idealna okazja oraz pretekst do tego, żeby kupić swojej drugiej połówce piękny, a także efektowny pierścionek. Warto dowiedzieć się, jakie panują trendy we wzornictwie biżuteryjnym oraz jakie są najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe.

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek to symbol miłości – z tego powodu najważniejsze jest uczucie, a nie kwota, która została przeznaczona na zakup pierścionka. Warto najpierw określić realną sumę, którą możemy przeznaczyć na kupno pierścionka zaręczynowego i która nie zrujnuje naszej sytuacji finansowej. Warto podkreślić, że w krajach anglosaskich przyjęta została zasada, iż wartość pierścionka powinna być równa 1 – 2 pensji mężczyzny, który go kupuje. W naszym kraju jednak nie przywiązuje się do takiej reguły większej wagi. Często jest tak, że panowie raczej decydują na danę kwotę w oparciu o możliwości swojego konta bankowego. Jeżeli jednak zależy nam na szybkim kupnie, a nie mamy jeszcze zgromadzonych wystarczających funduszy na kupno pierścionka, to warto będzie rozważyć zakup na raty – taka opcja oferowana jest przez wielu jubilerów w całej Polsce. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że nieważne, czy planujemy wydatek rzędu tysiąca złotych czy kilkunastu tysięcy – z pewnością znajdziemy piękny pierścionek zaręczynowy w wybranym przez nas przedziale cenowym.

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe

Od wielu lat najbardziej pożądanym kamieniem szlachetnym umieszczanym na pierścionkach zaręczynowych jest zdecydowanie diament. Nie jest tak bez przyczyny, ponieważ utarło się już powiedzenie, że panie uwielbiają diamenty. Nie wynika to wyłącznie z mody kształtowanej przez środki masowego przekazu. Warto pamiętać, że diament jest najtwardszym z naturalnie występujących na ziemi minerałów. Zapewnia niesamowitą trwałość samej biżuterii, a ponadto jest pięknym symbolem trwałości związku. Oszlifowane diamenty zawsze będą pięknie lśnić na dłoniach wybranek, bowiem są całkowicie odporne na wszelkie zarysowania, a nawet na matowienie. Zdecydowanie warto rozważyć także kupno kolorowych kamieni szlachetnych tj. rubin, szafir czy szmaragd. Są one praktycznie tak samo twarde jak diament oraz równie piękne. Należy pamiętać, że ze względu na trwałość biżuterii zaręczynowej odradzany jest zakup kamieni półszlachetnych tj. cyrkonia – chyba że nasza wybrana bardzo ceni sobie takie rozwiązania.

Kolor złota

Stosunkowo niedawno pierścionki zaręczynowe oraz obrączki dominowały w kolorze klasycznego żółtego złota. Obecnie jednak coraz więcej pań stawia na białe złoto. Z tego powodu warto najpierw rozpoznać preferencje naszej wybranki życiowej. Najlepiej będzie zajrzeć do miejsca, w którym przechowuje ona biżuterię i zobaczyć, jaki kolor tam dominuje. Najlepiej, żeby pierścionek zaręczynowy współgrał z resztą biżuterii. W przypadku, gdy nasza wybranka nosi srebrną biżuterię, to warto kupić pierścionek zaręczynowy wykonany z białego złota. Jeśli jednak jest zwolenniczką bardziej klasycznej, złotej biżuterii, najlepiej będzie kupić pierścionek zaręczynowy z żółtego złota. Należy zaznaczyć, że dla niezdecydowanych ciekawym rozwiązaniem są również pierścionki zaręczynowe zrobione z dwukolorowego złota, które łączą w sobie odcień złota, a także srebra. Należy pamiętać o tym, żeby taką biżuterię kupować od sprawdzonych i renomowanych jubilerów. Ponadto wiele droższych pierścionków zaręczynowych można kupić na raty.

Finansowanie samochodów

Redakcja promnice.com.pl

promnice.com.pl – blog ogólnotematyczny. Publikujemy artykuły z zakresu biznesu, domu, motoryzacji, urody, lifestyle i wiele innych. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Konserwacja wału napędowego
Jak chronić rośliny
marka pitbull

Jesteś zainteresowany reklamą?