promnice.com.pl

Blog o lifestylu, biznesie i urodzie.

urządzanie mieszkania
Dom

Urządzanie mieszkania – jak stworzyć modną aranżację?

Planując wystrój mieszkania, wiele osób zastanawia się nad tym, jak zaaranżować modną i funkcjonalną przestrzeń. W nowoczesnych wnętrzach bardzo istotne jest odpowiednie dopasowanie wszystkich elementów wyposażenia. Meble i akcesoria muszą być spójne z kolorystyką ścian. Należy pamiętać również o tym, aby ustawienie przedmiotów w każdym z pomieszczeń było możliwie najbardziej funkcjonalne. Jakie style aranżacyjne są aktualnie modne i jak zaaranżować zgodną z nimi przestrzeń?

Aktualne trendy wnętrzarskie

Najmodniejsze aktualnie style aranżacyjne to m.in. konwencja skandynawska, boho, styl rustykalny, loftowy i retro. Urządzanie mieszkania zgodnie z trendami powinno opierać się na wykorzystaniu naturalnych surowców. Akcesoria z materiałów pochodzenia naturalnego są promowane przez wszystkie cenione obecnie style. Zaleca się dobrze przemyśleć dopasowanie kolorystyki i charakteru wszystkich wybieranych elementów.

Wnętrza skandynawskie i boho powinny być jasne i wywoływać wrażenie lekkości oraz przestrzenności. W takich aranżacjach warto umieszczać delikatne meble z naturalnego drewna. Barwy dominujące w pomieszczeniach w stylu skandynawskim to biele, szarości i odcienie kremowe. W aranżacji boho warto postawić na zielenie i kolory ziemiste. Sprawdzą się tutaj elementy z etnicznymi wzorami i motywami nawiązującymi do świata przyrody.

Stonowane barwy są również chętnie wykorzystywane w pomieszczeniach rustykalnych. Tutaj stawia się raczej na cięższe meble z metalowymi okuciami. Dobrze jednak jeśli i one będą wykonane z naturalnego drewna. Wnętrza w tej konwencji powinny swoim charakterem nawiązywać do wystroju dawnych, wiejskich chat.

Modna i funkcjonalna aranżacja

Zaleca się dopasować wszystkie elementy aranżacji do zapotrzebowania użytkowników. Aby niewielkie pomieszczenia nie wydawały się przytłaczające, warto dobierać do nich akcesoria w jasnych kolorach. To również dobre rozwiązanie w pokojach, do których wpada niewiele światła. W salonach skandynawskich, retro i loftowych doskonale sprawdzą się praktyczne narożniki i wyjątkowo modne fotele uszaki. Warto wziąć pod uwagę dopasowanie wyposażenia do indywidualnych potrzeb domowników. W strefie jadalnianej zaleca się umieścić stół i krzesła o takiej wysokości, aby pomiędzy blatem a siedzeniem pozostawało ok. 30 cm wolnej przestrzeni.

Osoby posiadające mieszkania o niewielkim metrażu, w których łatwo o wrażenie natłoku, powinni decydować się na ażurowe regały i półki naścienne. Atrakcyjne i wygodne wyposażenie dopasowane do stylu aranżacji z pewnością będzie korzystnym wyborem.