Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Internet mobilny bez limitu

19 maja 2021 internet mobilny bez limitu


Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy istnieje internet mobilny bez żadnych ograniczeń. Dosyć często możemy się spotkać z sytuacją, kiedy usługodawca internetowy w swojej ofercie obiecuje transfer bez limitów danych. W rzeczywistości u wielu operatorów możemy otrzymać internet bez jakichkolwiek ograniczeń. Jednak musimy być świadomi pewnych ograniczeń.

Co powinniśmy wiedzieć na temat internetu mobilnego bez limitu danych?

Zdecydowana większość usługodawców internetowych wprowadza ograniczenia, czyli tzw. lejki. Gdy zużyjemy określony transfer danych, wtedy internet nadal będzie działał, ale zostanie ograniczona prędkość transmisji danych. Warto zaznaczyć, że istnieją również operatorzy, którzy odetną nas od sieci, jeśli przekroczymy miesięczny limit. Dlatego wybierając internet w danej firmie, warto przejrzeć bieżący regulamin.

Jak postąpić przed podpisaniem umowy?

Zanim podpiszemy umowę, warto sprawdzić niektóre rzeczy. W sytuacji, gdy jest to oferta na kartę, wtedy doskonałym rozwiązaniem będzie sprawdzenie zasięgu w naszej lokalizacji. W przypadku, gdy zasięg jest słaby, należy kupić internet u innego operatora i tak do skutku. W wypadku umowy na internet mobilny na abonament powinniśmy postąpić w ten sam sposób, ponieważ umowa taka trwa zazwyczaj 24 miesiące. Dlatego jest to naprawdę bardzo ważna sprawa. Oprócz wyżej wymienionych sposobów możemy również skorzystać z oferty internetu na próbę, jeżeli określony operator coś takiego proponuje. Dodatkowo nie możemy zapomnieć, że mamy 2 tygodnie na rozwiązanie umowy, jeśli występują problemy z zasięgiem.

Internet mobilny bez limitu u różnych operatorów

W przypadku nju mobile mamy dostępną ofertę bez limitu za jedyne 29zł miesięcznie. Jednak, gdy przekroczymy próg 40 GB nasz transfer spada do 1 Mb/s, czyli dalej możemy surfować po sieci, ale strony będą się ładowały dużo wolniej.
Firma Orange także oferuje nielimitowany dostęp do sieci. Do dyspozycji mamy trzy główne pakiety, które kosztują 9,99, 39,99 oraz 59,99 zł. Kupując taki pakiet, otrzymujemy kolejno 10, 50 i 250 GB. Gdy przekroczymy dostępny limit danych, wtedy zostaniemy zlimitowani do 1 Mb/s, czyli tak samo jak u poprzednika.
W Plusie płacąc za pakiet 40, 50 i 90 zł miesięcznie mamy gwarancję nielimitowanego dostępu do sieci. Jednak w tym wypadku jest jeden warunek, który musimy spełnić, czyli pozostać w zasięgu LTE. Wszakże, gdy w pobliżu są inni klienci w takiej samej sytuacji jak my i mają lepszy pakiet, wtedy to oni będą mieli pierwszeństwo.

Finansowanie samochodów

Redakcja promnice.com.pl

promnice.com.pl – blog ogólnotematyczny. Publikujemy artykuły z zakresu biznesu, domu, motoryzacji, urody, lifestyle i wiele innych. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

transmisja danych
internet radiowy
jak przyspieszyć internet

Jesteś zainteresowany reklamą?