promnice.com.pl

Blog o lifestylu, biznesie i urodzie.

ranking aut rodzinnych
Motoryzacja

Ranking najbardziej funkcjonalnych aut rodzinnych

Wybierając odpowiedni samochód rodzinny, zwracamy przede wszystkim uwagę na wygodę oraz funkcjonalność. Dzięki takim rozwiązaniom mamy pewność, że każdy pasażer poczuje się komfortowo.

Idealny samochód dla rodziny

Samochody rodzinne to takie, w których każdy pasażer czuje się swobodnie, dlatego większość producentów samochodowych zwraca uwagę na dostosowanie odpowiedniej przestrzeni dla pasażerów oraz bagaży. Osoby wybierające samochód rodzinny muszą upewnić się, czy rzeczywiście wystarczy im miejsca np. w przypadku posiadania trójki dzieci. W przypadku gdy często wyjeżdżamy ze swoją rodziną w trasę, mogą być przydatne wszelkiego rodzaju schowki, miejsca na napoje lub złącza USB. Dla bardziej wymagających dobrym rozwiązaniem mogą okazać się ekrany multimedialne, które są umieszczone w zagłówkach.
Idealny samochód rodzinny to przede wszystkim bezpieczny samochód, dlatego również i tym w pierwszej kolejności powinniśmy się kierować. Kupując auto używane, należy sprawdzić czy posiada wszystkie poduszki powietrzne oraz kurtyny bezpieczeństwa. Ważną sprawą jest również w przypadku posiadania małych dzieci system Isofix, który pozwala na montaż foteliku dziecięcego. Oprócz tego wybierając rodzinny samochód, należy zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju systemy zabezpieczeń, do których zaliczyć możemy:
– ESP
– ASR
– ABS
– tempomat
– kontrolę toru jazdy
– czujnik martwego pola

Jaki typ nadwozia będzie najbardziej odpowiedni dla rodziny?

SUV – jest obecnie najbardziej popularnym rodzajem samochodu, po który sięgają rodziny. Jednak w wielu przypadkach zdarza się tak, że SUV-y mają o wiele mniejszy bagażnik niż w przypadku nadwozia kombi. Dlatego szukając suwa dla całej rodziny należy przyjrzeć się ile faktycznie zostanie wolnej przestrzeni.
VAN – wprost stworzony dla rodziny, posiada bardzo dużo przestrzeni oraz umożliwia kierowcy dobrą widoczność. Oprócz tego niektóre modele posiadają dodatkowe składane krzesła, które przydadzą się, jeśli chcemy zabrać w podróż więcej osób.
Kombi – auta posiadają z reguły duże bagażniki, które doskonale sprawdzą się podczas wakacyjnych wyjazdów. Oprócz tego samochody typu kombi doskonale nadają się do codziennego jeżdżenia, co sprawia, że są bardziej praktyczne niż Vany.

Ranking aut rodzinnych

5. Honda CR-V – samochód ten cechuje się niezawodnością. Do wyboru mamy wersję napędu oraz silnika. Pamiętajmy jednak, że jest to SUV, dlatego zbyt mała liczba KM może przysporzyć niektórym kłopotu.
4. Skoda Superb – auto bardzo przestronne, posiadające dużą liczbę inteligentnych rozwiązań z pewnością spełni oczekiwania całej rodziny.
3. Skoda Octavia Scout – samochód ten posiada bardzo dużą pojemność bagażnika oraz jest niebywale przestronny. Model samochodu posiada napęd 4×4 oraz doskonale sprawdza się na każdej drodze.
2. Renault Grand Espace – typowy rodzinny samochód przystosowany do długich podróży. Wnętrze powala swoją wielkością, jednak podczas codziennej jazdy samochód może się okazać zbyt duży.
1. Volkswagen Tiguan – auto doskonałe zarówno do jazdy po mieście, jak i po nierównym terenie. Samochód posiada duże i bogate wnętrze.