Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak nazwać firmę- zasady

15 maja 2021 jak nazwać firmę


Jeśli chcesz założyć własną firmę to musisz mieć dla niej dobrą nazwę. Co jednak w sytuacji, gdy okazuje się, że o wiele łatwiej do głowy wpadł pomysł na biznes, a dobre określenie znacznie trudniej wymyślić? Zobacz czym kierować się w wyborze i ułatw sobie poszukiwania.

Pozwól zapamiętać się innym

Zastanawiając się nad tym jak nazwać firmę, warto kierować się kilkoma kryteriami. Po pierwsze, jednym z głównych jej celów jest to, aby Twoja marka została szybko zapamiętana przez przyszłych klientów.

Powinna więc być ona w miarę krótka. Łatwo przywołać z pamięci co najmniej kilka firm, które osiągnęły niesamowity sukces, a ich tytuły składają się z zaledwie kilku sylab np. Sony, Apple, Nike itp. Jeśli chcesz, żeby marka była dwuczłonowa, staraj się aby zamknęła się w maksymalnie 4-5 sylabach.

Łatwe do zapamiętania są również te, które prosto jest wymówić. Najlepiej będzie, gdy potencjalny klient nie będzie musiał się zastanawiać zbyt długo w jaki sposób ma odczytać nazwę Twojej firmy.

Aby marka została łatwo zapamiętana musisz uważać na to, aby nie była ona podobna w brzmieniu do innych firm. Nie najlepszym pomysłem jest więc nazywanie biznesu swoim imieniem lub imieniem ukochanej osoby. Podobnie kwestia ma się przy końcówkach, które sugerują rodzaj jak np. -bus, -bud itp.

Nawiązanie do tego czego oczekuje klient

Zastanów się na czym może zależeć potencjalnym klientom Twojej firmy. Co możesz im zaoferować. Dobra nazwa to taka, która będzie wskazywała na korzyści jakie otrzyma osoba po skorzystaniu z usług lub produktów jakie oferujesz swoją marką. Gdy już jasno określisz oczekiwania zastanów się jakie słowa kojarzą się z danymi cechami.

Pamiętaj jednak, że określenia słownikowe dla firm jak np. Biedronka, Stokrotka nie mogą zostać zastrzeżone prawnie. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zdecydować się na takie rozwiązanie.

Jeśli jednak zależy Ci na zastrzeżeniu prawnym nazwy możesz pomyśleć nad lekką modyfikacją istniejących słów. Zmiana podobnie brzmiących liter jak np „g” z „k” lub dodanie podwójnej samogłoski jak np. „oo” w nazwie.

Łatwość zaistnienia w Internecie

Aktualnie trudno wyobrazić sobie prowadzenie biznesu bez włączenia w to sfery Internetu. To również trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze nazwy.

Po znalezieniu dobrej, krótkiej nazwy konieczne jest sprawdzenie czy nie istnieje już taka strona internetowa. Jeśli tak, będzie trzeba zastanowić się Twoim klienci chcąc znaleźć Cię łatwo w Internecie nie odpuszczą, gdy pod stroną z nazwą Twojej firmy znajdą coś innego.

Finansowanie samochodów

Redakcja promnice.com.pl

promnice.com.pl – blog ogólnotematyczny. Publikujemy artykuły z zakresu biznesu, domu, motoryzacji, urody, lifestyle i wiele innych. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Korzyści z faktoringu
Transport z Chin - którą metodą będzie najszybciej?
jak nazwać firmę

Jesteś zainteresowany reklamą?