Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Jak przyspieszyć internet – skuteczne metody

21 maja 2021 jak przyspieszyć internet


Wielu użytkowników internetu bezprzewodowego narzeka często, że strony otwierają się zbyt wolno. Szczególnie dzieje się tak w telefonach i tabletach, na których dostęp do sieci jest możliwy, dzięki routerowi Wi-Fi. Na szczęście są sposoby, aby naprawić taki irytujący problem. Poniżej przedstawimy kilka z nich.

Jak przyspieszyć internet?

Korzystając z sieci bezprzewodowej, nie trzeba bezpośrednio łączyć się z komputerem za pomocą kabli. To duża wygoda. Dodatkowo ma się dostęp do internetu w tym samym czasie na wielu urządzeniach. Zdarza się jednak, że wtedy będzie on powolny niczym żółw. Takie czynności, jak: oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy zwykłe przeglądanie stron okażą się niemożliwe. Należy więc skorzystać z pierwszej prostej metody, która zwiększy prędkość pobierania. Mowa o odpowiedniej konfiguracji routera. Wystarczy tylko, że dostaniemy się do panelu administracyjnego poprzez przeglądarkę internetową, a następnie wybierzemy najmniej obciążony kanał (ze wszystkich trzynastu, najlepszy jest szósty albo jedenasty), aby uzyskać dobrą jakość łącza. Dodatkowo warto wyposażyć urządzenie sieciowe w mocne anteny, które zwiększą zasięg i poprawią siłę sygnału!

Usuwanie przeszkód i aktualizacje

Kolejne zalecane rozwiązanie polega na pozbyciu się z komputera złośliwego oprogramowania. Chodzi o wszelkie wirusy, które mogą odpowiadać za powolny internet. W tym celu warto zainstalować profesjonalny pakiet antywirusowy pozwalający na ich wykrycie. Jeżeli to nie pomoże, to warto także przeprowadzać regularną aktualizację systemu operacyjnego oraz sterowników karty sieciowej.

Jak przyspieszyć internet, gdy powyższe sposoby jednak nie zdadzą egzaminu? Przyczyna może leżeć również po stronie czynników, które zakłócają sygnał. Musimy więc sprawdzić, czy w naszym mieszkaniu nie ma przeszkód w postaci bardzo grubych, zbrojonych ścian. Co więcej, sama obudowa routera i jego złe umieszczenie (w szafce albo obok innych sprzętów elektronicznych) także mogą być powodem zrywającego łącza. Pamiętajmy zatem, aby ustawić tą niewielką, czarną skrzynkę w centralnej części domu, na wysokości co najmniej 1,5 metra.

Uwaga! Jeżeli korzystamy na telefonie albo tablecie z internetu, włączając dane komórkowe, to musimy sobie zdawać sprawę, że w każdej chwili możemy przekroczyć limit. Wówczas operator automatycznie obniży szybkość łącza, nawet do 32 kb/s. Starajmy się więc kontrolować, ile już zużyliśmy pakietu albo najlepiej, jeżeli to możliwe, skorzystajmy z Wi-Fi.

Finansowanie samochodów

Redakcja promnice.com.pl

promnice.com.pl – blog ogólnotematyczny. Publikujemy artykuły z zakresu biznesu, domu, motoryzacji, urody, lifestyle i wiele innych. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

transmisja danych
internet radiowy
jak przyspieszyć internet

Jesteś zainteresowany reklamą?